PROGRAM FESTIWALU:
9:00 Podnieś wibracje na dzień dobry. Moc kundalini / Grażyna Korcz-Piasecka
10:10 Blisko siebie. Szukanie kojących przestrzeni i neurojoga/ Agnieszka Sobisz
11:15 Balanse: w drodze do równowagi/ kocepcja yin i yang w praktyce jogi / Dominika Płachecka
12:25 Przerwa lunchowa
13:00 Sanskryt, czyli melodia kosmosu. Czy współczesny człowiek potrzebuje mantr?/ Mania Czomperlik
14:00 Odczarowanie wygięć/ Magdalena Gebert
15:00 Łagodne wydłużanie. Regulacja układu nerwowego/ Artur Chruszcz
16:00 Zakończenie
2. FESTIWAL JOGI, DUCHA I SERDUCHA
to wyjątkowe, energetyczne wydarzenie na scenie trójmiejskiej jogi. Spotykamy się na terenie 100czni w Gdańsku by przez cały dzień sycić swoje ciała i dusze tym, co joga (i nie tylko) ma do zaoferowania najlepszego.
Joga znaczy łączyć. Dlatego zaprosiłam do projektu znajomych, którzy pracują z ciałem, umysłem i duchem by zjednoczyć siły i stworzyć dla Was agregat konkretnej dawki wiedzy i doświadczeń. W programie znajdziesz różne podejścia do pracy z ciałem, by odkrywać siebie samego w różnych kontekstach.
Weźmiesz udział w 6 rozwojowych warsztatach, poznasz otwartych ludzi, doświadczysz dużo dobrej energii i będziesz mieć niezapomniane wspomnienia
- to wszystko podczas 2.FESTIWALU JOGI, DUCHA I SERDUCHA.
Festiwal powstał by uczcić wielowiekową tradycję jogi w ramach Międzynarodowego Dnia Jogi przypadającego corocznie na koniec czerwca. Połączymy tradycję z nowoczesnością, czyli z duchem ery Wodnika. Przyjdź sam/a lub z przyjaciółmi i baw się świetnie. Początek lata to energia ognia i serca – otwieramy swe serca na siebie i bliźniego.
Grażyna Korcz-Piasecka: PODNIEŚ WIBRACJE NA DZIEŃ DOBRY/ Moc kundalini
ENERGETYCZNE ZASILENIE NA START
Kundalini joga, zwana również jogą subtelną lub jogą świadomości. Poprzez praktykę budzimy w sobie świadomość – dzięki czemu zaczynamy dostrzegać naszego ego, maski, schematy. Jeśli pozwolimy jej płynąć zaczną się dziać zmiany w nas samych i w naszym otoczeniu. To praca ze świadomością, z ciałem i psychiką. Praktykę zaczniemy od mantry, medytacji i praktyki oddechowej przejdziemy dalej do kriyi (zestaw asan) dla całego ciała i zakończymy również mantrą.
O sobie:
Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, jednak praca z ciałem przyniosła mi pełną satysfakcję. Od 2014 roku zgłębiam tajniki jogi ucząc się od wielu nauczycieli, a także od swoich uczniów. Ukończyłam studia podyplomowe „Joga i relaksacja” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jestem certyfikowanym nauczycielem Kundalini jogi 200 RYT, joga Nidry 50 RYT oraz Yin Jogi. Interesuję się wieloma formami ruchu, które lubię przeplatać we własnej praktyce oraz nauczaniu. W pracy z ciałem ważny jest dla mnie oddech, który wprowadza ciało w ruch.
Dominika Płachecka: BALANSE: W DĄŻENIU DO RÓWNOWAGI: Koncepcja yin i yang w praktyce jogi
ELEMENT RÓWNOWAGI W PRAKTYCE
Ying i yang do koncepcja dążenia do równowagi w naturze. Poprzez praktykę balansów będziemy sprawdzać, gdzie jest nasz balans, jak do niego dążyć i czy zawsze uda nam się pozostać w równowadze. Teoria i praktyka w akompaniamencie świetnej zabawy.
O sobie:
Z wykształcenia jestem kulturoznawczynią, brand menadżerką, dziennikarką i dietetyczką. Bardziej świadome i pełne życie zaczęłam po 33. roku życia odchodząc z korporacji, kończąc studia Joga i Relaksacja na AWF w Warszawie i kierując swoje kroki dalej w rozwój osobisty i jogę. Bliska jest mi myśl wschodnia – ukończyłam kurs dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u dr Agnieszki Krzemińskiej. Jestem właścicielką STREFY YOGI w Gdyni, wpisującej się w krajobraz jogowej przestrzeni trójmiejskiej od 2018 roku. Moje główne style to Ashtanga, vinjasa, yin oraz joga powięziowa slings in motion m.in. z wykorzystaniem piłeczek sensorycznych, jestem otwarta na eksploracje i fuzje – i taka jest joga, której uczę. Lubię łączyć, stąd też w mojej głowie narodziła się idea festiwalu – by połączyć energię i pomagać sobie wzajemnie poprzez to, w czym czujemy się najlepiej. Cieszę się na nasze spotkanie.
Agnieszka Sobisz: BLISKO SIEBIE. SZUKANIE KOJĄCYCH PRZESTRZENI/ neurojoga
UKOJENIE I PIŁECZKI
Warsztaty będą o zabawie w ruchu, o ukojeniu, o tworzeniu przestrzeni, wracaniu do centrum i przytulaniu się do siebie poprzez ruch, o nawilżaniu powięzi i miękkiej subtelnej pracy na układzie nerwowym – dzięki dodaniu punktów odniesienia w np. postaci piłki sensorycznej aktywujemy nasz układ przedsionkowy i móżdżek, co pozwoli nam pełniej doświadczyć siebie w różnych kontekstach, odnaleźć zasoby, które już mamy i dowiedzieć się jak z nich korzystać.
O sobie:
Jestem magistrą nauk biologicznych i koję ruchem. Korzystam z wielu narzędzi pochodzących z różnych źródeł i podaję je Tobie w formie przyjaznej, miękkiej, kojącej praktyki jogi. W swojej pracy łączę współczesną wiedzę naukową i mądrość jogi klasycznej. Oprócz magisterki z biologii na UG, międzynarodowego kursu nauczycielskiego jogi klasycznej, kursu o korektach wad postury poprzez jogę funkcjonalną i miesięcznego warsztatu o neurotreningu w praktyce jogi, ukończyłam również studia podyplomowe w SWPS na kierunku „Psychosomatyka i somatopsychologia”, co poukładało mi w głowie całe moje dotychczasowe doświadczenie i jeszcze bardziej zmotywowało do dzielenia się tą wiedzą. Jestem orędowniczką ciekawości świata, uwielbiam kleić kropki, szukać praktycznych rozwiązań, połączeń i zależności.
.
Mania Czomperlik: SANSKRYT, CZYLI MELODIA KOSMOSU. Czy współczesny człowiek potrzebuje mantr?
PRAKTYCZNA NAUKA PISANIA I ŚPIEWANIA MANTR
Podczas tego warsztatu opowiem o pochodzeniu świętego języka Indii, wyjaśnię jego ogromne znaczenie w kontekście kultury jogi, zaprezentuję pismo Devanagari, dowiemy się czym jest Om i jaki mit z nim się wiąże. Porozmawiamy również o mantrach, jako części praktyki jogicznej, skąd się biorą i co znaczą. Przedstawię też zapis i transkrypcję wybranej klasycznej mantry i spróbujemy ją wyrecytować, a nawet zaśpiewać. Dzięki temu spotkaniu zrozumiesz istotę języka w praktyce jogi, jego wielki wymiar i udział w całej tej kulturze. Zobaczysz jak pismo wygląda i jak się je czyta. Zaśpiewasz ze mną jeśli będziesz mieć ochotę 🙂
O sobie: Jestem instruktorką jogi dynamicznej, certyfikowaną przez Talia Sutra. Z wykształcenia natomiast filologiem obszaru południowo-słowiańskiego. Pasjonuje mnie wszystko z jogą związane: mitologia, język, historia, mantra, kaligrafia, filozofia. W 2023 napisałam swój ebook o filozofii jogi by ułatwić innym przyswajanie tego złożonego systemu. Praktyka wielowymiarowa jest treścią mojego życia.
Magdalena Gebert: ODCZAROWANIE WYGIĘĆ
WZMACNIANIE I PRACA Z ZAKRESEM
Podczas godzinnego warsztatu chciałabym odczarować uczestnikom wygięcia, bo wiem, że to asany, których wiele osób unika. Wspólnie zmobilizujemy kręgosłup w rożnych płaszczyznach, wzmocnimy tył ciała i rozciągniemy całą przednią taśmę omawiając po drodze takie asany jak wielbłąd, czy kobra. Pozwól mi odkryć przed sobą nowe przestrzenie w swoim ciele i świat, w którym wygięcia są przyjemne i bezbolesne. Zajęcia będą odpowiednie dla każdej osoby niezależnie od poziomu.
O sobie:
Jestem nauczycielką jogi specjalizująca się w wygięciach i pracy na zakresach. Na co dzień pracuję w IT. Mieszkam w Gdyni z mężem, dwójką córek, 3 kotami i psem. Jestem wieloletnią weganką. Kocham The Beatles, Presleya, oglądać Przyjaciół i świat Harrego Pottera. Moim ulubionym zagadnieniem w jodze są wygięcia, które studiuję od dłuższego czasu pod okiem praktyków z dziedzin jogi, stretchingu, neurostretchingu i kontorsji, a wiedzę tę wdrażam w swoje praktyki ucząc jak praktykować je świadomie, ale też skutecznie. Sama przeszłam długą drogę, by wypracować sobie moje obecne możliwości ciała i doprowadzić do momentu, w którym praca z otwieraniem klatki przynosi mi radość.
Artur Chruszcz: ŁAGODNE WYDŁUŻANIE/ Regulacja układu nerwowego
O WEWNĘTRZNEJ PRZESTRZENI
W bardzo dużym uproszczeniu mięśnie mogą być tylko skrócone (napięte) albo długie. Skrócenia mogą pojawiać się m.in. w odpowiedzi na codzienny stres, nie optymalną adaptację względem grawitacji (postawę) czy trudne wydarzenia z przeszłości. Podczas sesji nauczysz się jak wchodzić w uważny kontakt ze sobą i jak poprzez łagodny i powolny ruch odpuszczać nawykowe skrócenia, odnajdując przyjemne poczucie wydłużenia i lekkości. Zrobimy lekcje świadomości poprzez ruch, która wyreguluje Twój układ nerwowy i pozwoli Ci odnaleźć długość całego kręgosłupa – tułowia i szyi, ale także twarz i wewnętrzną przestrzeń „pomiędzy” myślami.
O sobie:
Od zawsze fascynowały mnie dyscypliny łączące ciało i umysł, pozwalając być w mistycznym “tu i teraz”. Zaczynałem od sztuk walki (judo, brazylijskie jiu jitsu), aż w końcu trafiłem na jogę i później metodę Feldenkreisa, w których poprzez połączenie uważnego ruchu i oddechu, odnalazłem sposób na wyciszenie gadania w głowie i bycia bardziej obecnym. Ucząc kultywuję uważność, skupiając się na prostocie i łatwości, tak aby ruch mógł stać się codziennością, budując pełne wdzięku i gracji ciało, jasny umysł i przyjemność bycia. Łączę dalekowschodnią myśl ze współczesną wiedzą i odrobiną humoru, przedstawiając praktykę, która działa w kontekście rosnącego tempa życia i rozwoju technologicznego.
Jestem dyplomowanym praktykiem metody Feldenkraisa®, ukończyłem 4-letnie szkolenie Milano-Levico 6, akredytowane przez EuroTAB, którego głównym nauczycielką była Mara Fusero. Uczę regularnie od 2013 roku. Cały czas rozwijam się i poszukuję, budując coraz bardziej całościowe i integralne spojrzenie na pracę z człowiekiem.
ZOBACZ JAK BYŁO PODCZAS 1.EDYCJI FESTIWALU JOGI, DUCHA i SERDUCHA
Podsumowanie Festiwalu jogi, ducha i serducha/ 25 czerwca 2023
Pierwsza edycja zaskoczyła mnie samą, gdyż bilety rozeszły się w ciągu dwóch tygodni. 60 osób spotkało się by wspólnie doświadczać siebie poprzez różne style i przejawy jogi. Tematyka oscylowała wokół koncepcji żywiołów. Gośćmi i prelegentami pierwszej edycji byli:
Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran komentarzy w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.
Dodaj komentarz